×
Hayır Lokması − Lokmacı | Hayır Lokması | İstanbul Uygun Fiyat
SİPARİŞ HATTI: 0(530) 325 40 10
MENÜ Hemen Ara!

Hayır Lokması

Osmanlı’dan günümüze miras kalan lezzetlerden biri olan lokma, hayır işlerinde sıkça tercih edilen bir tatlı çeşididir. İnsanların önemli günlerinde hayır lokması döktürmesi geleneği uzun süredir Anadolu’da korunmuş bir gelenek. Ölünün ardından ruhuna hayır duası edilmesi için, kişinin bir dileğinin geçekleşmesinin ardından adak amacıyla veya mübarek sayılan günlerde hayır amacıyla yapılıyor. Geçmişten günümüze değişen koşullarda hayır lokması dağıtma işlemleri de koşullara bağlı olarak değişmiştir. Açılışlarda, düğünlerde, cenazelerde, seçimlerde lokma döküldüğünü görürüz. Hayır lokması ile aslında çevremiz ile mutluluğumuzu veya üzüntümüzü paylaşırız. Geçmişten gelen bu Türk geleneği ile işlerimizin hayırlı bir şekilde ilerlemesi için dua isteriz veya olumlu bir olay sonucunda şükür amacı ile lokma dağıtırız.

Lokma yapımında kullanılan dört ana malzeme vardır. Un, tuz, süt veya su ve mayadan oluşan bu dört malzemenin doğru ölçüler ile birleştirilmesi sonucunda hamuru elde ederiz. Hamurun şekillendirilmesinin ardından derin yağda kızartılan lokma tatlısının pişme işlemi bitirilir. Son olarak şerbet dökülür. Böylece lokma son hâlini alır ve tüketilmeye hazırdır. Fakat bu işlemler sırasında ustasından ustasına değişen ölçüler, kullanılan malzemeler ve araçlar vardır. Bunlar lokma kalitesini belirleyen etkenlerdir. Eğer tecrübeli ve uzman bir ustanın elinden çıkmışsa lokma damakta mükemmel bir tat bırakır. Bu yüzden tercihiniz olan usta lokma konusunda iyi olmalıdır. Bunun için en doğru tercihin en iyisi olacağını düşünüyoruz. Uzman kadromuz ile İstanbul’da hizmet veren en iyi firma olan Lokmacı ile iletişime geçmelisiniz.
 

 
Günümüzde Hayır Lokması ve Fiyatları
Günümüzde değişen teknoloji ile beraber bu alanda da hizmetler farklılaşmış ve geliştirilmiştir. Mobil hayır lokması arabası ile hizmet veren firmamız sizler için istediğiniz lokasyonda hizmet verebilir. Mobil hizmet araçlarımızda el değmeden üretilen lokmalar bu araçlardan dağıtılıyor. Hijyenik hizmet veren arabalarımızdaki personellerimiz dağıtılan kişilere porsiyonluk tabaklar sunar. Bu yolla hazırlanan lokmalar taze bir şekilde insanlara dağıtılır. İstediğiniz alanda hizmet veren lokma araçlarımızı hayırsever olarak ziyaret edebileceğiniz gibi zamanınız olmaması durumunda hayır işinizden faydalanan insanların mutluluğunu görebilmek amacıyla fotoğraflarını da görebilirsiniz. Minimum 500 kişilik olmak üzere istediğiniz kapasitede siparişlerinizi alabilir ve tesislerimizde hijyenik açıdan tamamen uygun bir şekilde üretimini gerçekleştiririz. İstenilen kapasiteye bağlı olarak dağıtılacak lokmalar için istenilen bölgede arabalarımız ile hizmet verebiliriz. Bu konuda size referans sağlaması amacıyla web sitemizde bulunan galeriden geçmiş tecrübelerimizi inceleyerek size en uygun firma olduğumuzu görebilirsiniz.

Lokma döktürme fiyatları bölgeden bölgeye, firmadan firmaya farklılık gösterir. Kullanılan malzemelerin kalitesi de bu konuda önemli bir etkendir. Kullanılan malzemelerin kalitesini göz ardı etmeden seçim yapmanızı öneririz. Fiyatlarımız için menüleri inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. %100 memnuniyet skoru ile sizlere hizmet etmeye devam eden kurumumuz ile iletişime şimdi geçin.
06 Şubat 2023 | YAZIYI PAYLAŞIN:
KAPAT

Sizi Arayalım!

BİLGİLENDİRME

Formda yer alan her türlü kişisel bilgimin, LOKMACI.COM faaliyetlerinde, kampanyalarında, reklamlarında, tanıtımlarında ve iletişim çalışmalarında işlenebilmesine, kullanılmasına, saklanmasına, tarafıma sms, mms gönderilmesine ve sesli arama yapılmasına muvafakat ediyor ve izin veriyorum.

MESAJ GÖNDER HEMEN ARA!