×
Mobil Hayır Lokması − Lokmacı | Hayır Lokması | İstanbul Uygun Fiyat
SİPARİŞ HATTI: 0(530) 325 40 10
MENÜ Hemen Ara!

Mobil Hayır Lokması

 
Türk kültüründe uzun zamandır devam eden bir gelenek olan lokma döktürme uygulaması için teknolojinin gelişimi ile günümüzde lokma dağıtım araçları kullanılmaktadır. Eski zamanlarda bu iş için el arabaları kullanılırdı. Yeni yöntemlerle beraber el arabalarını mobil hayır lokması araçlarının almasıyla lokmalar hem insanların gözü önünde yapılırken halka dağıtımı da taze bir şekilde olmaktadır. Yaşadığınız şehrin kalabalık mekânlarında daha önce denk gelmiş olabileceğiniz bu araçlar özel donanımları sayesinde hijyenik lokmaları sizlerle buluşturuyor. Artık sizin adınıza hayır lokması dökecek firmaları daha sık görüyorsunuz. Sadece hayır lokması dağıtımı için değil, dışarda tatlı krizlerinize de birebirdir. Sahilde tatlı yemek istediğinizde bu araçlardan biri ile karşılaşabilirsiniz.

Lokma dökme işi göründüğünden daha incelikli bir iştir. Un, tuz, maya ve su ile yapılan bu tatlı için su yerine kimi zaman süt de tercih edilebilir. Bu incelikli tatlı için her ustanın birbirinden farklı teknikleri bulunur. Bu yüzden birçok farklı tatta, şekilde lokmalar ortaya çıkar. Ustaların ellerinin lezzeti bu işte çok önemlidir. Dağıtılan hayır lokmalarının insanların ağızlarını tatlandırarak amacına ulaşabilmesi için tercih edilecek olan firmanın ortaya çıkardıkları ürünleri daha öncesinden tatmanızı öneririz. Öncelikle malzemelerin uygun ölçülerde karıştırılması ile hamur hazırlanır ve daha sonrasında hamur kızartılır. Hamur şekil verilerek derin yağa bırakılır ve yaklaşık yedi dakika boyunca kızartılır. Süzme işleminin ardından lokmaların üzerine şerbet dökülür ve tüketilmeye hazır hâle gelir. Bu işlemler sırasında ölçülerin doğru kullanılması büyük bir önem taşır.


İstanbul’da Mobil Hayır Lokması
Mobil hayır lokması araçlarımız ile lokmalar firmamızca dağıtılır. Araçlarda hazırlanan lokmalar halkın gözü önünde hazırlanır. İnsanların ne yediğini bilmesi sebebiyle gönül rahatlığı içinde tatlılar tüketilir. Araçlar lokmaların hazırlanması için gerekli donanıma sahip olacak şekilde dizayn edilmiştir. Ustalarımız aracın içerisinde lokmaları tüketime hazır hâle getirir. Dağıtım esnasında porsiyonlar hazırlanır ve plastik tabak ve çatal ile beraber halka servis edilir. Hijyenik açıdan tam not almış araçlarımızda sağlığa zararlı olacak uygulamalardan kaçınıyoruz. Kimi firmaların kullanılmış yağı tekrar kullanmaları gibi sağlığa zararlı uygulamaları onaylamıyoruz. Ustalarımız da lokmanın tamamen sağlıklı bir şekilde dağıtılabilmesi için gerekli hijyen ekipmanlarını üzerlerinde bulunduruyorlar. Günümüzde hayır lokması dağıtan şirketlerin gezici lokma dağıtım araçlarına sahip olması çok önemlidir. Bu hızlı ve pratik uygulama size zaman kazandırırken farklı lokasyonlarda hızlı ve taze hizmeti de size sağlayabilir. Geniş araç filomuz sayesinde İstanbul’da lokma dağıtmak istediğiniz her yerde sizin adınıza lokmaları döker ve dağıtırız. Organizasyonunuz ne kadar büyük olursa olsun geniş personel kadromuz sayesinde de lokma dökme işlemi firmamız tarafından kolaylıkla gerçekleştirilir. Bunun yanında yemekli organizasyonlarınız için yemekli menülerimizi inceleyebilir ve siparişinizi vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
04 Şubat 2023 | YAZIYI PAYLAŞIN:
KAPAT

Sizi Arayalım!

BİLGİLENDİRME

Formda yer alan her türlü kişisel bilgimin, LOKMACI.COM faaliyetlerinde, kampanyalarında, reklamlarında, tanıtımlarında ve iletişim çalışmalarında işlenebilmesine, kullanılmasına, saklanmasına, tarafıma sms, mms gönderilmesine ve sesli arama yapılmasına muvafakat ediyor ve izin veriyorum.

MESAJ GÖNDER HEMEN ARA!