×
500 Kişilik Lokma Fiyatları − Lokmacı | Hayır Lokması | İstanbul Uygun Fiyat
SİPARİŞ HATTI: 0(530) 325 40 10
MENÜ Hemen Ara!

500 Kişilik Lokma Fiyatları

 
Son zamanların en popüler tatlılarından biri olan lokma, Türk geleneğinde uzun bir geçmişi olan şerbetli tatlılardan biridir. Osmanlı Sarayı’nda yapılmaya başlanan ve daha sonra halk arasında yaygınlaşan bu tatlı küçük porsiyonlar hâlinde insanlara dağıtılmaya başlanmıştır ve adı hayır lokması olarak anılmaya başlanmıştır. Eski zamanlarda, örneğin bir çocuğun doğumunun ardından, yani hayırlı bir olayın ardından, hazırlanır ve el arabaları ile insanlara dağıtılırdı. Bu gelenek günümüz Türkiye’sinde de korunmaya devam etmektedir.

Özellikle İzmir lokması olarak da bilinir fakat yapım çeşitleri çok farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden her ustanın farklı ölçüleri ve yapım şekilleri olduğunu söyleyebiliriz. Dört malzemesi bulunan lokma tatlısını evinizde de yapabilirsiniz. Porsiyonluk olarak evde yapmak kolay gibi görünse de incelik ve ustalık ister. Hamurunun hazırlanmasında farklı ölçülerin kullanılmasının tat konusunda büyük farklılıklar yarattığını kendiniz de görebilirsiniz. 500 kişilik lokma fiyatları ve yapımı evlerimizde altından kalkabileceğimiz gibi değildir. Büyük sayıda yapıldıkları ve farklı yapım teknikleri olduğu için güzel lokmalar ortaya çıkarmak için ustanın tecrübesi çok önemlidir. Mükemmel lokmalar yapan bir ustanın elinden yenen lokmaların tadı damağınızda kalır. Fakat bunun tam tersi şekilde olan lokmalar sizi bu tatlıdan soğutabilir bu yüzden tatlının çıktığı eller çok önemlidir. Tercihinizi yaparken bu konuda dikkat göstermenizi öneririz.

Hayır Lokması Neden Dağıtılır
Hayır lokmaları daha önceki zamanlarda bayram, kandil, mübarek günlerde, hayırlı bir olayın sonucunda dağıtılırdı. Kimi zaman ise bir dileğin gerçekleşmesi için “Bu olay gerçekleşirse lokma döktüreceğim.” denildiğini duyabiliriz. Bazen de cenazenin ardından veya bir ölüm yıldönümünde dağıtıldığını görürüz. Geçmiş zamanlardan kalan bu geleneklerin günümüzde devam etmesi bazı değişiklikler getirmiştir. Artık asker uğurlamalarında, düğünlerde, mekân açılışlarında hatta seçim zamanları bile lokma döküldüğünü ve dağıtıldığını görüyoruz. Mekânlar ve sebeplerin de değişmesi ile daha organize olan kuruluşlar ortaya çıkmıştır. Bunlar sizin adınıza lokma döken kuruluşlardır. Firmamız size bu hizmeti İstanbul’un istediğiniz her bölgesinde verebilmektedir. Günümüzde yaygınlaşan bu uygulama alanında hizmet veren birçok firma bulunuyor. Peki neden bizi tercih etmelisiniz?

200’den fazla sayıda aracımız ile istediğiniz kapasitede organizasyonlarda, istediğiniz kişi sayısında hizmeti size verebilecek bir filomuz bulunuyor. Alanında uzman olan 500’den fazla personelimiz de size hizmet vermeye hazır. Firmamızın hijyen kurallarına uygun bir şekilde hazırladığı ve dağıttığı lokmaları kendiniz de tesislerimize veya araçlarımızdan herhangi birisine gelerek tadabilir ve farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Kalabalık caddelerde ve meydanlarda daha önce görmüş olabileceğiniz lokma araçlarımız size hizmet için hazır bulunuyor. Lokma ile beraber büyük yemek organizasyonlarınız için de ayrı menülerimiz bulunmakta. Geçmişte vermiş olduğumuz hizmetleri ve memnun müşterilerimizi galerimizi gezerek inceleyebilirsiniz. Bu konuda tecrübeli ellere güvenmenizi tavsiye ederiz. 500 kişilik lokma ile başlayan menülerimizi ve fiyatlarımızı inceleyerek bizimle iletişime geçebilirsiniz.
04 Şubat 2023 | YAZIYI PAYLAŞIN:
KAPAT

Sizi Arayalım!

BİLGİLENDİRME

Formda yer alan her türlü kişisel bilgimin, LOKMACI.COM faaliyetlerinde, kampanyalarında, reklamlarında, tanıtımlarında ve iletişim çalışmalarında işlenebilmesine, kullanılmasına, saklanmasına, tarafıma sms, mms gönderilmesine ve sesli arama yapılmasına muvafakat ediyor ve izin veriyorum.

MESAJ GÖNDER HEMEN ARA!