×
Lokmacı − Lokmacı | Hayır Lokması | İstanbul Uygun Fiyat
SİPARİŞ HATTI: 0(530) 325 40 10
MENÜ Hemen Ara!

Lokmacı

Daha çok İstanbul bölgesinde bilinen, Osmanlı mutfağından günümüze kadar gelen lokma Türkiye’de de yaygınlaşmış ve popüler bir tatlı hâline gelmiştir. Un, tuz, maya ve su ile yapılan bu tatlının yapımı kolay gibi görünse de incelik isteyen bir tatlıdır. Hamurunun kızartılmasından şerbetinin hazırlanmasına kadar ustalık ister. Yediğiniz tatlı ağzınızda mükemmel bir tat bırakabilir. Fakat tecrübesiz bir lokmacı tarafından yapılan tatlıları bir daha görmek dahi istemeyebilirsiniz. Bu yüzden yediğiniz lokmanın usta ellerden çıkması çok önemlidir. İşinde uzman ellerden bu tatlıyı tatmanızı şiddetle öneririz.

Uzun geçmişinde lokma bir Türk geleneği haline gelmiş ve hayır işlerinde kullanılmıştır. Osmanlı zamanlarından bu yana hayır lokması olarak anılan bu tatlı çevremizle mutluluğumuzu veya hüznümüzü paylaşmanın bir aracı haline gelmiştir. Hayır lokması cenazelerimizin ardından ölüye rahmet dilemek veya yıldönümlerinde aynı şekilde ruhunu anmak amacıyla dağıtılırdı. Aynı şekilde bayramlarda, kandillerde ve mübarek günlerde sevinci paylaşmak ve bu günleri tanıdığımız veya tanımadığımız insanlarla mutlu bir şekilde geçirmek amacı ile dağıtılırdı.

Günümüzde ise hayır lokması daha farklı mekânlarda ve organizasyonlarda kullanılabilmektedir. Sadece hayır amacıyla veya düğünlerde, mekân açılışlarında lokma döküldüğünü görebiliriz. Dağıtılan lokmalar hayır amacı gütmektedir.
 

İstanbul Lokmacı
Sadece insanları mutlu edip gündelik hayatımıza bir canlılık katmak amacı ile bile yapılan lokma döktürme artık organize olmuş şirketler tarafından da yapılıyor. Firmamız İstanbul’da hizmet vermektedir. İçerisinde gerekli teçhizatı barındıran 200’den fazla aracımız ile İstanbul’un her bölgesine sizler için hizmet götürmekteyiz. Lokmacı araçlarımızın içerisi lokma yapımına elveren şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede lokmanın nasıl yapıldığı görülebilir ve lokmalar taze bir şekilde tüketilir. Araçlarda hazırlanan lokmalar dağıtılırken kişi için porsiyonlu şekilde dağıtılmakta plastik çatal ve tabak ile servis edilmektedir. Hijyen kuralları çerçevesinde araçlarda lokma dağıtımı gerçekleşir. 500’den fazla personelimiz ile size tatlı anlar yaşatabilmek için çalışıyoruz. Daha önce de bahsedildiği gibi yediğiniz lokmanın iyi bir ustanın elinden çıkmış olması çok önemlidir.

Lokmanın yapımı sırasında her ustanın kendine özel bir yapım şekli bulunur. Birçok insanın tadacağı bu lezzetin ortak damak tadında buluşturan ve buna bağlı olarak yüksek bir memnuniyet seviyesine ulaştıracak bir lezzet olması bizim için çok önemlidir. Sizin damak tadınıza maksimum önemi verdiğimiz gibi müşterilerimiz için memnuniyeti de maksimum düzeyde tutuyoruz. Şirketimiz %100 memnuniyet oranında çalışma hayatına daha öne hizmet almış müşterilerimizin güzel dönüşleri ile devam ediyor. Düğünlerinizde, mekân açılışlarınızda, sizin için önemli olan olaylarda yanınızda olmak isteriz. İster mutlu günlerinizde, ister hüzünlü günlerinizde veya sadece hayır amacı ile olsa da insanları mutlu etmek için bizimle iletişime geçin.

500 kişilik lokma ile başlayan menülerimizi inceleyebilirsiniz veya farklı bir organizasyon için yemekli menülerimizin detaylarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 
06 Şubat 2023 | YAZIYI PAYLAŞIN:
KAPAT

Sizi Arayalım!

BİLGİLENDİRME

Formda yer alan her türlü kişisel bilgimin, LOKMACI.COM faaliyetlerinde, kampanyalarında, reklamlarında, tanıtımlarında ve iletişim çalışmalarında işlenebilmesine, kullanılmasına, saklanmasına, tarafıma sms, mms gönderilmesine ve sesli arama yapılmasına muvafakat ediyor ve izin veriyorum.

MESAJ GÖNDER HEMEN ARA!